Budou výhody pomaturitního studia zrušeny?

přidáno: 15. 9. 2011 8:33, autor: Jiří Kubeš
Pokud Vás také vyděsil článek v Lidových novinách  o tom, že pomaturitní studium bude od příštího roku ochuzeno o sociální výhody, rádi bychom věc uvedli na pravou míru.

V tuto chvíli je na Ministerstvu školství návrh na změnu, viz mail z MŠMT:

--------------------------------------------------------------------

Dobrý den, dle sdělení příslušného odboru MŠMT posílám následující informace:

 

Vyhláška 252/2010 Sb. bude inovována, přičemž z ní vypadne část vyhlášky - odstavec „Podpora žákům v jednoletých pomaturitních jazykových kurzech a ve vybraných neakreditovaných vysokoškolských studiích“. Znamená to, že studia (kurzy)  budou nadále existovat, jeho účastníci ale ztratí statut studenta  (nebudou dál využívat výhody studenta, například stát nebude za ně hradit zdravot. pojištění atd.). Dle návrhu by  tato změna mohla začít platit po školním roku 2012/2013.

 

Zatím se jedná o návrh....

--------------------------------------------------------------------


To znamená, že se jedná o návrh, který nemusí být schválen. Dle informací z Poslanecké sněmovny není jisté, že se koalice shodne. Bavili jsme se s několika poslanci a ti nám potvrdili, že se jedná o nekoncepční řešení.

Ono ani není logické, aby ti, co se nedostanou na svoji VŠ, studovali (jen kvůli statutu studenta) na jiné VŠ jeden rok a pak ji opustili. To už dává více smyslu využít tento rok ke studiu jazyka. Tyto znalosti se vám neztratí a nestudujete obor, který stejně opustíte, nebo vás vůbec nezajímá.

Pokud budete potřebovat více informací, obraťte se na náš email: kubes@jazykovka.com

Průběžně budeme informovat o pokračování a budoucnosti pomaturitního studia.
Comments