Bude příští rok pomaturitní studium jazyků?

přidáno: 16. 11. 2012 4:55, autor: Jiří Kubeš
Blíží se konec školního roku a tak OPĚT tlačíme na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ohledně statutu studenta na příští školní rok. 
  • Také plánujete s předstihem?
  • Jste provozovatelem Jednoletého denního studia jazyků dle 322/2005 Sb.? 
  • Také nechcete přijít nejednou o živnost?
Pomozte nám kontaktujte svého zástupce v Parlamentu ČR, aby tuto problematiku začal řešit. Je nás přes 300 škol, 1 200 učitelů, 6 000 studentů.

My jsme se rozhodli psát stále dokola žádosti o vysvětlení na MŠMT, přidejte se a jistě budeme vědět jak se situace vyvrbí dříve, než sedět v apatii.

Zde je náš email na MŠMT.
----------------------------------------------------

Dobrý den paní Bartáková,

píši Vám z pozice ředitele jazykové školy nabízející Pomaturitní denní studium jazyků dle novely 322/2005 a z pozice zástupce zájmového serveru o pomaturitním studiu www.pomaturitni-studium.com.

Dle vyjádření tiskového odboru MŠMT má být od příštího roku statut studenta v tomto studiu zrušen - jedná se o návrh:
---
Vyhláška 252/2010 Sb. bude inovována, přičemž z ní vypadne část vyhlášky - odstavec „Podpora žákům v jednoletých pomaturitních jazykových kurzech a ve vybraných neakreditovaných vysokoškolských studiích“. Znamená to, že studia (kurzy)  budou nadále existovat, jeho účastníci ale ztratí statut studenta  (nebudou dál využívat výhody studenta, například stát nebude za ně hradit zdravot. pojištění atd.). Dle návrhu by  tato změna mohla začít platit po školním roku 2012/2013.
Paní Jana Holíková - Tiskový odbor MŠMT
---

Rád bych věděl, kam se situace za nynějšího vedení posunula a jak se mají školy nadále připravovat na příští školní rok 2013/2014. Bude studium zrušeno? Bude ponechán statut studenta?
  • V této nepříjemné situaci se ocitly všechny školy poskytující pomaturitní studium (cca 230) 
  • Situace se týká cca 1200 učitelů v ČR a 6000 studentů jazyků ročně. 
Žádám Vás tímto o jasné stanovisko k současné situaci.

Děkuji Vám za odpověď,

Jiří Kubeš
----------------------------------------------------

Současně jsme kontaktovali další poslance - Jan Čechlovský, Walter Bartoš - a pana Rudolfa Haňku - strůjce návrhu VŠ zákona pro ODS.

V příloze jsem přiložil několik zákonů, kterých se tato problematika týká. Více o samotné problematice: Proč se má statut studenta zrušit?

Plánuji detailnější rozbor, který na tyto stránky dodám v blízké budoucnosti. Přidejte se, společně to dokážeme, nebo budeme alespoň vědět, na čem jsme...

Jiří Kubeš
kubes@pomaturitni-studium.com
 
Ċ
Jiří Kubeš,
16. 11. 2012 4:55
Ċ
Jiří Kubeš,
16. 11. 2012 4:55
Comments